29.06.2026 18:35 United States MLB 2026

Baltimore Orioles - Chicago White Sox Förutsägelser och Speltips

Baltimore Orioles mot Chicago White Sox äger rum kl. 18:35 den 29.06.2026.

Baltimore Orioles
Baltimore Orioles
Chicago White Sox
Chicago White Sox

Vad ska man betta på?

Kolla in de senaste speltipsen och förutsägelserna för Baltimore Orioles vs Chicago White Sox som valts av JohnnyBet Tippare-communityt. En av de mest populära marknaderna att satsa på är "Asian Handicap (-1.5)" och ett förutspått resultat på "Baltimore Orioles (-1.5), money back on draw" med odds på +146 från 2 av 2 användare. En annan populär spellinje är "Home Away" med ett "Baltimore Orioles"-resultat (odds på -139) från 50%. För det tredje har ett "Asian Handicap (2.5)"-spel med ett resultat på "Chicago White Sox (-2.5), money back on draw" med oddset +223 förutspåtts av 1 av 1 tippare (100%).

De mest populära typerna av spel:

Over/Under 7.5
Under
100%
2 av 2 tippare
Asian Handicap (-1.5)
Baltimore Orioles (-1.5), money back on draw
100%
2 av 2 tippare
Home Away
Baltimore Orioles
50%
1 av 2 tippare

JohnnyBets speltips för Baltimore Orioles - Chicago White Sox av tipparens vinst

Vår mest lönsamma tippare för detta evenemang, MAVIO (rankad på 44 i total vinst) förutspår 14.6 i vinst genom att satsa 10 på Baltimore Orioles (-1.5), money back on draw (+146) i Asian Handicap (-1.5) insats. jfcsalem84 å andra sidan (rankas på 67), ger ett tips på +116 för Chicago White Sox (Home Away) genom att satsa 10 för att få en uppskattad vinst på 11.6. Den tredje mest lönsamma tipparen (140 den här säsongen), uppskattar Vitoria att få 17.3 i vinst genom att satsa 10 på +173 för Under på Over/Under 7.5-marknaden.

MAVIO
MAVIO
Ranking: 44/1741
Vinst: 112.0
Asian Handicap (-1.5)
+146 for Baltimore Orioles (-1.5), money back on draw
10/10
Beräknad vinst 14.60
jfcsalem84
Ranking: 67/1741
Vinst: 86.34
Home Away
+116 for Chicago White Sox
10/10
Beräknad vinst 11.60
Vitoria
Vitoria
Ranking: 140/1741
Vinst: 43.54
Over/Under 7.5
+173 for Under
10/10
Beräknad vinst 17.30
fkd35
Ranking: 1049/1741
Vinst: -14.0
Over/Under 9.5
-130 for Under
10/10
Beräknad vinst 7.70
fkd35
Ranking: 1049/1741
Vinst: -14.0
Asian Handicap (2.5)
+223 for Chicago White Sox (-2.5), money back on draw
8/10
Beräknad vinst 17.84
1 2

JohnnyBets speltips för Baltimore Orioles - Chicago White Sox av tipparens avkastning

Om du litar på avkastning mer än vinst, ger jfcsalem84 (med 8.01% total avkastning) en förutsägelse om att få 11.6 vinst genom att satsa 10 på Chicago White Sox (+116) på Home Away-marknaden. Sedan finns det MAVIO med 4.12% avkastning, som ger ett tips med 10 insats för Baltimore Orioles (-1.5), money back on draw (+146) i Asian Handicap (-1.5). Den beräknade vinsten är 14.6. Vitoria (1.18% avkastning) valde +173 för Under på Over/Under 7.5-marknaden. Att satsa 10 ger 17.3 vinst om korrekt.

jfcsalem84
Ranking: 428/1741
Avkastning: 8.01%
Home Away
+116 for Chicago White Sox
10/10
Beräknad vinst 11.60
MAVIO
MAVIO
Ranking: 516/1741
Avkastning: 4.12%
Asian Handicap (-1.5)
+146 for Baltimore Orioles (-1.5), money back on draw
10/10
Beräknad vinst 14.60
Vitoria
Vitoria
Ranking: 594/1741
Avkastning: 1.18%
Over/Under 7.5
+173 for Under
10/10
Beräknad vinst 17.30
TEXO
TEXO
Ranking: 805/1741
Avkastning: -4.1%
Over/Under 7.5
+162 for Under
10/10
Beräknad vinst 16.20
TEXO
TEXO
Ranking: 805/1741
Avkastning: -4.1%
Asian Handicap (-1.5)
+150 for Baltimore Orioles (-1.5), money back on draw
10/10
Beräknad vinst 15.00
1 2

JohnnyBets speltips för Baltimore Orioles - Chicago White Sox från tippare ODI

Dessa tippare vet hur man hittar bästa värdespel! mich81, med en ODI-parameter på 284.56 insatser 10 på oddset -139 för Baltimore Orioles på Home Away-marknaden. Det kan ge en vinst på 7.2. GAVIA (ODI: 35.54) placerar speltips för att få 28.16 vinst genom att sätta 8 på Baltimore Orioles (-3.5), money back on draw (+352) i Asian Handicap (-3.5) insats. Den tredje tipparen i den totala rankingen (ODI: 21.5), TEXO, valde Over/Under 7.5-marknaden genom att gå med en 10-insats på oddset +162 för Under, och uppskattade vinsten på 16.2.

mich81
mich81
Ranking: 11/1741
ODI: 284.56
Home Away
-139 for Baltimore Orioles
10/10
Beräknad vinst 7.20
GAVIA
GAVIA
Ranking: 93/1741
ODI: 35.54
Asian Handicap (-3.5)
+352 for Baltimore Orioles (-3.5), money back on draw
8/10
Beräknad vinst 28.16
TEXO
TEXO
Ranking: 123/1741
ODI: 21.5
Over/Under 7.5
+162 for Under
10/10
Beräknad vinst 16.20
TEXO
TEXO
Ranking: 123/1741
ODI: 21.5
Asian Handicap (-1.5)
+150 for Baltimore Orioles (-1.5), money back on draw
10/10
Beräknad vinst 15.00
Vitoria
Vitoria
Ranking: 459/1741
ODI: 0.92
Over/Under 7.5
+173 for Under
10/10
Beräknad vinst 17.30
1 2

Tips med analyser för Baltimore Orioles - Chicago White Sox

fkd35
Ranking: 1049/1741
Vinst: -14.0
Over/Under 9.5
-130 for Under
10/10
Beräknad vinst 7.70
I expect a low-scoring game. Chicago went under 9.5 in 8 of their last 10 matches, while Baltimore went under in 5 of their last 8. Additionally, both teams went under in all 3 of their head-to-head matches this season. The strong pitching from Sean Burke with his 3.71 ERA also helps the final score to stay under 9.5.
fkd35
Ranking: 1049/1741
Vinst: -14.0
Asian Handicap (2.5)
+223 for Chicago White Sox (-2.5), money back on draw
8/10
Beräknad vinst 17.84
I like the visitors here. Chicago won 4 of their last 6 matches, and they play better overall baseball this season with a 43-39 record compared to 39-46 for the Orioles. Sean Burke starts for them with a solid 3.71 ERA. Meanwhile, Baltimore lost 4 of their last 5 matches, and Shane Baz enters this game with higher 4.31 ERA.

De bästa AI-speltipsen på Baltimore Orioles - Chicago White Sox

Vilket resultat för Baltimore Orioles - Chicago White Sox förutspår artificiell intelligens? AI kalkylerar att spelet som är mest sannolikt att vinna är en satsning på Baltimore Orioles (-1.5), money back on draw i Asian Handicap (-1.5)-marknaden, till oddset +146, med en instats av 10, från tipparen MAVIO. Ett bet på Chicago White Sox (+116) i Home Away-marknaden med en insats av 10 från jfcsalem84 är AI:s andra favorit. Det tredje mest sannolika speltipset enligt algoritmen är Under i Over/Under 7.5-marknaden. Vitoria tippar att göra en insats av 10 till oddset +173.

Asian Handicap (-1.5)
+146 for Baltimore Orioles (-1.5), money back on draw
10/10
Beräknad vinst 14.60
Home Away
+116 for Chicago White Sox
10/10
Beräknad vinst 11.60
Over/Under 7.5
+173 for Under
10/10
Beräknad vinst 17.30
Over/Under 9.5
-130 for Under
10/10
Beräknad vinst 7.70
Asian Handicap (2.5)
+223 for Chicago White Sox (-2.5), money back on draw
8/10
Beräknad vinst 17.84
1 2

Våra tippare har talat!

JohnnyBet-communityt har gett sina förutsägelser för den kommande matchen mellan Baltimore Orioles och Chicago White Sox. Den bästa förutsägelsen, med 50% av rösterna, är en vinst för Baltimore Orioles (odds på -139). Medan en seger för Chicago White Sox (+116) har samlat 50% av rösterna.

1 50%
2 50%

Baltimore Orioles vs Chicago White Sox Speltips

Tips 1:
Odds +146 för Baltimore Orioles (-1.5), money back on draw (Asian Handicap (-1.5))
Tips 2:
Odds +173 för Under (Over/Under 7.5)
Spela ansvarsfullt