24.10.2026 10:00 • England • League One 2026/2027

Burton Albion - Leyton Orient Förutsägelser och Speltips

Burton Albion mot Leyton Orient äger rum kl. 10:00 den 24.10.2026.

Burton Albion
Burton Albion
—
Leyton Orient
Leyton Orient

Vad ska man betta på?

Kolla in de senaste speltipsen och förutsägelserna för Burton Albion vs Leyton Orient som valts av JohnnyBet Tippare-communityt. En av de mest populära marknaderna att satsa på är "Home Draw Away" och ett förutspått resultat på "Leyton Orient" med odds på +167 från 1 av 2 användare.

De mest populära typerna av spel:

Home Draw Away
Leyton Orient
50%
1 av 2 tippare
Correct Score
1:1
100%
1 av 1 tippare

JohnnyBets speltips för Burton Albion - Leyton Orient av tipparens vinst

Vår mest lönsamma tippare för detta evenemang, luckydice (rankad på 1657 i total vinst) förutspår 17.1 i vinst genom att satsa 10 på Burton Albion (+171) i Home Draw Away insats. EROY å andra sidan (rankas på 1811), ger ett tips på +167 för Leyton Orient (Home Draw Away) genom att satsa 10 för att få en uppskattad vinst på 16.7. Den tredje mest lönsamma tipparen (1992 den här säsongen), uppskattar Grzich76 att få 34.2 i vinst genom att satsa 6 på +570 för 1:1 på Correct Score-marknaden.

luckydice
Ranking: 1657/1966
Vinst: -140.2
Home Draw Away
+171 for Burton Albion
10/10
Beräknad vinst 17.10
EROY
EROY
Ranking: 1811/1966
Vinst: -276.78
Home Draw Away
+167 for Leyton Orient
10/10
Beräknad vinst 16.70
Grzich76
Grzich76
Ranking: 1992/1966
Vinst: -897.8
Correct Score
+570 for 1:1
6/10
Beräknad vinst 34.20

JohnnyBets speltips för Burton Albion - Leyton Orient av tipparens avkastning

Om du litar på avkastning mer än vinst, ger EROY (med -2.97% total avkastning) en förutsägelse om att få 16.7 vinst genom att satsa 10 på Leyton Orient (+167) på Home Draw Away-marknaden. Sedan finns det Grzich76 med -3.68% avkastning, som ger ett tips med 6 insats för 1:1 (+570) i Correct Score. Den beräknade vinsten är 34.2. luckydice (-13.59% avkastning) valde +171 för Burton Albion på Home Draw Away-marknaden. Att satsa 10 ger 17.1 vinst om korrekt.

EROY
EROY
Ranking: 840/1966
Avkastning: -2.97%
Home Draw Away
+167 for Leyton Orient
10/10
Beräknad vinst 16.70
Grzich76
Grzich76
Ranking: 900/1966
Avkastning: -3.68%
Correct Score
+570 for 1:1
6/10
Beräknad vinst 34.20
luckydice
Ranking: 1392/1966
Avkastning: -13.59%
Home Draw Away
+171 for Burton Albion
10/10
Beräknad vinst 17.10

JohnnyBets speltips för Burton Albion - Leyton Orient från tippare ODI

Dessa tippare vet hur man hittar bästa värdespel! Grzich76, med en ODI-parameter på 51.07 insatser 6 på oddset +570 för 1:1 på Correct Score-marknaden. Det kan ge en vinst på 34.2. EROY (ODI: 11.83) placerar speltips för att få 16.7 vinst genom att sätta 10 på Leyton Orient (+167) i Home Draw Away insats. Den tredje tipparen i den totala rankingen (ODI: -2.24), luckydice, valde Home Draw Away-marknaden genom att gå med en 10-insats på oddset +171 för Burton Albion, och uppskattade vinsten på 17.1.

Grzich76
Grzich76
Ranking: 99/1966
ODI: 51.07
Correct Score
+570 for 1:1
6/10
Beräknad vinst 34.20
EROY
EROY
Ranking: 222/1966
ODI: 11.83
Home Draw Away
+167 for Leyton Orient
10/10
Beräknad vinst 16.70
luckydice
Ranking: 1618/1966
ODI: -2.24
Home Draw Away
+171 for Burton Albion
10/10
Beräknad vinst 17.10

De bästa AI-speltipsen på Burton Albion - Leyton Orient

Vilket resultat för Burton Albion - Leyton Orient förutspår artificiell intelligens? AI kalkylerar att spelet som är mest sannolikt att vinna är en satsning på Burton Albion i Home Draw Away-marknaden, till oddset +171, med en instats av 10, från tipparen luckydice. Ett bet på Leyton Orient (+167) i Home Draw Away-marknaden med en insats av 10 från EROY är AI:s andra favorit. Det tredje mest sannolika speltipset enligt algoritmen är 1:1 i Correct Score-marknaden. Grzich76 tippar att göra en insats av 6 till oddset +570.

Home Draw Away
+171 for Burton Albion
10/10
Beräknad vinst 17.10
Home Draw Away
+167 for Leyton Orient
10/10
Beräknad vinst 16.70
Correct Score
+570 for 1:1
6/10
Beräknad vinst 34.20

Våra tippare har talat!

JohnnyBet-communityt har gett sina förutsägelser för den kommande matchen mellan Burton Albion och Leyton Orient. Den bästa förutsägelsen, med 50% av rösterna, är en vinst för Leyton Orient (odds på +167). En seger för Burton Albion (+171) har samlat 50% av rösterna, där 0% förutspår oavgjort (+233).

1 50%
X 0%
2 50%
Förutsägelse:
Odds +570 för Burton Albion 1:1 Leyton Orient

Burton Albion vs Leyton Orient Speltips

Tips 1:
Odds +171 för Burton Albion (Home Draw Away)
Spela ansvarsfullt