29.06.2026 19:10 United States MLB 2026

Cleveland Guardians - Texas Rangers Förutsägelser och Speltips

Cleveland Guardians mot Texas Rangers äger rum kl. 19:10 den 29.06.2026.

Cleveland Guardians
Texas Rangers
Texas Rangers

Vad ska man betta på?

Kolla in de senaste speltipsen och förutsägelserna för Cleveland Guardians vs Texas Rangers som valts av JohnnyBet Tippare-communityt. En av de mest populära marknaderna att satsa på är "Home Away" och ett förutspått resultat på "Cleveland Guardians" med odds på -145 från 2 av 2 användare. En annan populär spellinje är "Asian Handicap (-1.5)" med ett "Cleveland Guardians (-1.5), money back on draw"-resultat (odds på +148) från 100%. För det tredje har ett "Asian Handicap (-3.5)"-spel med ett resultat på "Cleveland Guardians (-3.5), money back on draw" med oddset +371 förutspåtts av 1 av 1 tippare (100%).

De mest populära typerna av spel:

Over/Under 7.5
Under
100%
2 av 2 tippare
Home Away
Cleveland Guardians
100%
2 av 2 tippare
Asian Handicap (-1.5)
Cleveland Guardians (-1.5), money back on draw
100%
2 av 2 tippare

JohnnyBets speltips för Cleveland Guardians - Texas Rangers av tipparens vinst

Vår mest lönsamma tippare för detta evenemang, MAVIO (rankad på 44 i total vinst) förutspår 14.8 i vinst genom att satsa 10 på Cleveland Guardians (-1.5), money back on draw (+148) i Asian Handicap (-1.5) insats. jfcsalem84 å andra sidan (rankas på 67), ger ett tips på -145 för Cleveland Guardians (Home Away) genom att satsa 10 för att få en uppskattad vinst på 6.9. Den tredje mest lönsamma tipparen (140 den här säsongen), uppskattar Vitoria att få 9.9 i vinst genom att satsa 10 på -101 för Under på Over/Under 7.5-marknaden.

MAVIO
MAVIO
Ranking: 44/1741
Vinst: 112.0
Asian Handicap (-1.5)
+148 for Cleveland Guardians (-1.5), money back on draw
10/10
Beräknad vinst 14.80
jfcsalem84
Ranking: 67/1741
Vinst: 86.34
Home Away
-145 for Cleveland Guardians
10/10
Beräknad vinst 6.90
Vitoria
Vitoria
Ranking: 140/1741
Vinst: 43.54
Over/Under 7.5
-101 for Under
10/10
Beräknad vinst 9.90
dany2480
dany2480
Ranking: 1143/1741
Vinst: -20.12
Over/Under 9.5
-233 for Under
3/10
Beräknad vinst 1.29
Tipsters orochisama
Tipsters orochisama
Ranking: 1651/1741
Vinst: -107.12
Home Away
-145 for Cleveland Guardians
10/10
Beräknad vinst 6.90
1 2

JohnnyBets speltips för Cleveland Guardians - Texas Rangers av tipparens avkastning

Om du litar på avkastning mer än vinst, ger jfcsalem84 (med 8.01% total avkastning) en förutsägelse om att få 6.9 vinst genom att satsa 10 på Cleveland Guardians (-145) på Home Away-marknaden. Sedan finns det MAVIO med 4.12% avkastning, som ger ett tips med 10 insats för Cleveland Guardians (-1.5), money back on draw (+148) i Asian Handicap (-1.5). Den beräknade vinsten är 14.8. Vitoria (1.18% avkastning) valde -101 för Under på Over/Under 7.5-marknaden. Att satsa 10 ger 9.9 vinst om korrekt.

jfcsalem84
Ranking: 428/1741
Avkastning: 8.01%
Home Away
-145 for Cleveland Guardians
10/10
Beräknad vinst 6.90
MAVIO
MAVIO
Ranking: 516/1741
Avkastning: 4.12%
Asian Handicap (-1.5)
+148 for Cleveland Guardians (-1.5), money back on draw
10/10
Beräknad vinst 14.80
Vitoria
Vitoria
Ranking: 594/1741
Avkastning: 1.18%
Over/Under 7.5
-101 for Under
10/10
Beräknad vinst 9.90
Tipsters orochisama
Tipsters orochisama
Ranking: 714/1741
Avkastning: -1.96%
Home Away
-145 for Cleveland Guardians
10/10
Beräknad vinst 6.90
dany2480
dany2480
Ranking: 767/1741
Avkastning: -3.19%
Over/Under 9.5
-233 for Under
3/10
Beräknad vinst 1.29
1 2

JohnnyBets speltips för Cleveland Guardians - Texas Rangers från tippare ODI

Dessa tippare vet hur man hittar bästa värdespel! GAVIA, med en ODI-parameter på 35.54 insatser 8 på oddset +371 för Cleveland Guardians (-3.5), money back on draw på Asian Handicap (-3.5)-marknaden. Det kan ge en vinst på 29.68. TEXO (ODI: 21.5) placerar speltips för att få 9.9 vinst genom att sätta 10 på Under (-101) i Over/Under 7.5 insats. Den tredje tipparen i den totala rankingen (ODI: 13.37), Tipsters orochisama, valde Home Away-marknaden genom att gå med en 10-insats på oddset -145 för Cleveland Guardians, och uppskattade vinsten på 6.9.

GAVIA
GAVIA
Ranking: 93/1741
ODI: 35.54
Asian Handicap (-3.5)
+371 for Cleveland Guardians (-3.5), money back on draw
8/10
Beräknad vinst 29.68
TEXO
TEXO
Ranking: 123/1741
ODI: 21.5
Over/Under 7.5
-101 for Under
10/10
Beräknad vinst 9.90
TEXO
TEXO
Ranking: 123/1741
ODI: 21.5
Asian Handicap (-1.5)
+148 for Cleveland Guardians (-1.5), money back on draw
10/10
Beräknad vinst 14.80
Tipsters orochisama
Tipsters orochisama
Ranking: 156/1741
ODI: 13.37
Home Away
-145 for Cleveland Guardians
10/10
Beräknad vinst 6.90
Vitoria
Vitoria
Ranking: 459/1741
ODI: 0.92
Over/Under 7.5
-101 for Under
10/10
Beräknad vinst 9.90
1 2

De bästa AI-speltipsen på Cleveland Guardians - Texas Rangers

Vilket resultat för Cleveland Guardians - Texas Rangers förutspår artificiell intelligens? AI kalkylerar att spelet som är mest sannolikt att vinna är en satsning på Under i Over/Under 7.5-marknaden, till oddset -101, med en instats av 10, från tipparen Vitoria. Ett bet på Cleveland Guardians (-1.5), money back on draw (+148) i Asian Handicap (-1.5)-marknaden med en insats av 10 från MAVIO är AI:s andra favorit. Det tredje mest sannolika speltipset enligt algoritmen är Cleveland Guardians i Home Away-marknaden. jfcsalem84 tippar att göra en insats av 10 till oddset -145.

Over/Under 7.5
-101 for Under
10/10
Beräknad vinst 9.90
Asian Handicap (-1.5)
+148 for Cleveland Guardians (-1.5), money back on draw
10/10
Beräknad vinst 14.80
Home Away
-145 for Cleveland Guardians
10/10
Beräknad vinst 6.90
Over/Under 9.5
-233 for Under
3/10
Beräknad vinst 1.29
Home Away
-145 for Cleveland Guardians
10/10
Beräknad vinst 6.90
1 2

Våra tippare har talat!

JohnnyBet-communityt har gett sina förutsägelser för den kommande matchen mellan Cleveland Guardians och Texas Rangers. Den bästa förutsägelsen, med 100% av rösterna, är en vinst för Cleveland Guardians (odds på -145). Medan en seger för Texas Rangers (+127) har samlat 0% av rösterna.

1 100%
2 0%

Cleveland Guardians vs Texas Rangers Speltips

Tips 1:
Odds +148 för Cleveland Guardians (-1.5), money back on draw (Asian Handicap (-1.5))
Tips 2:
Odds -101 för Under (Over/Under 7.5)
Spela ansvarsfullt