24.10.2026 11:30 • Sweden • Allsvenskan 2026

Djurgårdens IF - Örgryte IS Förutsägelser och Speltips

Djurgårdens IF mot Örgryte IS äger rum kl. 11:30 den 24.10.2026.

Djurgardens IF
Djurgårdens IF
—
Orgryte IS
Örgryte IS

Vad ska man betta på?

Kolla in de senaste speltipsen och förutsägelserna för Djurgårdens IF vs Örgryte IS som valts av JohnnyBet Tippare-communityt. En av de mest populära marknaderna att satsa på är "Matchbet And Both Teams To Score (6-way)" och ett förutspått resultat på "Djurgårdens IF, No" med odds på +103 från 1 av 1 användare.

De mest populära typerna av spel:

Matchbet And Both Teams To Score (6-way)
Djurgårdens IF, No
100%
1 av 1 tippare
Home Draw Away
Draw
100%
1 av 1 tippare

JohnnyBets speltips för Djurgårdens IF - Örgryte IS av tipparens vinst

Vår mest lönsamma tippare för detta evenemang, Bodia2705 (rankad på 1875 i total vinst) förutspår 10.3 i vinst genom att satsa 10 på Djurgårdens IF, No (+103) i Matchbet And Both Teams To Score (6-way) insats. supcio å andra sidan (rankas på 2058), ger ett tips på +722 för Draw (Home Draw Away) genom att satsa 6 för att få en uppskattad vinst på 43.32.

Bodia2705
Bodia2705
Ranking: 1875/1966
Vinst: -392.52
Matchbet And Both Teams To Score (6-way)
+103 for Djurgårdens IF, No
10/10
Beräknad vinst 10.30
supcio
supcio
Ranking: 2058/1966
Vinst: -3454.63
Home Draw Away
+722 for Draw
6/10
Beräknad vinst 43.32

JohnnyBets speltips för Djurgårdens IF - Örgryte IS av tipparens avkastning

Om du litar på avkastning mer än vinst, ger Bodia2705 (med -1.72% total avkastning) en förutsägelse om att få 10.3 vinst genom att satsa 10 på Djurgårdens IF, No (+103) på Matchbet And Both Teams To Score (6-way)-marknaden. Sedan finns det supcio med -8.56% avkastning, som ger ett tips med 6 insats för Draw (+722) i Home Draw Away. Den beräknade vinsten är 43.32.

Bodia2705
Bodia2705
Ranking: 747/1966
Avkastning: -1.72%
Matchbet And Both Teams To Score (6-way)
+103 for Djurgårdens IF, No
10/10
Beräknad vinst 10.30
supcio
supcio
Ranking: 1207/1966
Avkastning: -8.56%
Home Draw Away
+722 for Draw
6/10
Beräknad vinst 43.32

JohnnyBets speltips för Djurgårdens IF - Örgryte IS från tippare ODI

Dessa tippare vet hur man hittar bästa värdespel! Bodia2705, med en ODI-parameter på -20.38 insatser 10 på oddset +103 för Djurgårdens IF, No på Matchbet And Both Teams To Score (6-way)-marknaden. Det kan ge en vinst på 10.3. supcio (ODI: -1847.13) placerar speltips för att få 43.32 vinst genom att sätta 6 på Draw (+722) i Home Draw Away insats.

Bodia2705
Bodia2705
Ranking: 1885/1966
ODI: -20.38
Matchbet And Both Teams To Score (6-way)
+103 for Djurgårdens IF, No
10/10
Beräknad vinst 10.30
supcio
supcio
Ranking: 2053/1966
ODI: -1847.13
Home Draw Away
+722 for Draw
6/10
Beräknad vinst 43.32

Tips med analyser för Djurgårdens IF - Örgryte IS

Bodia2705
Bodia2705
Ranking: 1875/1966
Vinst: -392.52
Matchbet And Both Teams To Score (6-way)
+103 for Djurgårdens IF, No
10/10
Beräknad vinst 10.30
Djurgården played 24 matches in which she won 15, drew twice and lost 7 matches. The Ergrute team played 24 matches, won 4 times, ended 6 matches in a draw and suffered 14 defeats. In the tournament, the Jurgorden team scores an average of 2.1 goals per game, conceding 0.9. Ergrute scores 1.2, misses 2.3. victory 1

De bästa AI-speltipsen på Djurgårdens IF - Örgryte IS

Vilket resultat för Djurgårdens IF - Örgryte IS förutspår artificiell intelligens? AI kalkylerar att spelet som är mest sannolikt att vinna är en satsning på Djurgårdens IF, No i Matchbet And Both Teams To Score (6-way)-marknaden, till oddset +103, med en instats av 10, från tipparen Bodia2705. Ett bet på Draw (+722) i Home Draw Away-marknaden med en insats av 6 från supcio är AI:s andra favorit.

Matchbet And Both Teams To Score (6-way)
+103 for Djurgårdens IF, No
10/10
Beräknad vinst 10.30
Home Draw Away
+722 for Draw
6/10
Beräknad vinst 43.32

Våra tippare har talat!

JohnnyBet-communityt har gett sina förutsägelser för den kommande matchen mellan Djurgårdens IF och Örgryte IS. Topptipsen, med 100% av rösterna, är oavgjort (odds på +722). En seger för Djurgårdens IF (-588) har inkasserat 0%. 0% förutspår en vinst för Örgryte IS (+1330).

1 0%
X 100%
2 0%

Djurgårdens IF vs Örgryte IS Speltips

Tips 1:
Odds +103 för Djurgårdens IF, No (Matchbet And Both Teams To Score (6-way))
Spela ansvarsfullt