Evenemang pågår
04.07.2026 04:30 World Friendly Club Matches 2026 (Possible Format Change)

FC Lugano - FC Rapperswil Jona Förutsägelser och Speltips

FC Lugano mot FC Rapperswil Jona äger rum kl. 04:30 den 04.07.2026.

FC Lugano
FC Lugano
FC Rapperswil Jona
FC Rapperswil Jona

Vad ska man betta på?

Kolla in de senaste speltipsen och förutsägelserna för FC Lugano vs FC Rapperswil Jona som valts av JohnnyBet Tippare-communityt. En av de mest populära marknaderna att satsa på är "Home Draw Away" och ett förutspått resultat på "FC Lugano" med odds på -250 från 5 av 6 användare. En annan populär spellinje är "Home Draw Away, 1st Half" med ett "FC Lugano"-resultat (odds på -123) från 67%. För det tredje har ett "Asian Handicap (-1.5)"-spel med ett resultat på "FC Lugano (-1.5), money back on draw" med oddset +102 förutspåtts av 1 av 2 tippare (50%).

De mest populära typerna av spel:

Home Draw Away
FC Lugano
83%
5 av 6 tippare
Home Draw Away, 1st Half
FC Lugano
67%
2 av 3 tippare
Over/Under 4
Over
100%
3 av 3 tippare

JohnnyBets speltips för FC Lugano - FC Rapperswil Jona av tipparens vinst

Vår mest lönsamma tippare för detta evenemang, TopLel (rankad på 11 i total vinst) förutspår 29.64 i vinst genom att satsa 6 på Over (+494) i Over/Under 5.5 insats. vovan888 å andra sidan (rankas på 37), ger ett tips på -250 för FC Lugano (Home Draw Away) genom att satsa 10 för att få en uppskattad vinst på 4.0. Den tredje mest lönsamma tipparen (72 den här säsongen), uppskattar EROY att få 5.5 i vinst genom att satsa 10 på -182 för Over på Over/Under 3-marknaden.

TopLel
TopLel
Ranking: 11/1840
Vinst: 219.78
Over/Under 5.5
+494 for Over
6/10
Beräknad vinst 29.64
vovan888
vovan888
Ranking: 37/1840
Vinst: 134.32
Home Draw Away
-250 for FC Lugano
10/10
Beräknad vinst 4.00
EROY
EROY
Ranking: 72/1840
Vinst: 93.37
Over/Under 3
-182 for Over
10/10
Beräknad vinst 5.50
Hani Tbaishat 8
Ranking: 184/1840
Vinst: 35.21
Double Chance
+242 for X2
8/10
Beräknad vinst 19.36
Trickster+
Trickster+
Ranking: 239/1840
Vinst: 23.5
Over/Under 1.5, 1st Half
+103 for Over
10/10
Vinst -10.00
1 2 3

JohnnyBets speltips för FC Lugano - FC Rapperswil Jona av tipparens avkastning

Om du litar på avkastning mer än vinst, ger Hani Tbaishat 8 (med 14.03% total avkastning) en förutsägelse om att få 19.36 vinst genom att satsa 8 på X2 (+242) på Double Chance-marknaden. Sedan finns det vovan888 med 6.18% avkastning, som ger ett tips med 10 insats för FC Lugano (-250) i Home Draw Away. Den beräknade vinsten är 4.0. EROY (4.06% avkastning) valde -182 för Over på Over/Under 3-marknaden. Att satsa 10 ger 5.5 vinst om korrekt.

Hani Tbaishat 8
Ranking: 383/1840
Avkastning: 14.03%
Double Chance
+242 for X2
8/10
Beräknad vinst 19.36
vovan888
vovan888
Ranking: 498/1840
Avkastning: 6.18%
Home Draw Away
-250 for FC Lugano
10/10
Beräknad vinst 4.00
EROY
EROY
Ranking: 553/1840
Avkastning: 4.06%
Over/Under 3
-182 for Over
10/10
Beräknad vinst 5.50
TopLel
TopLel
Ranking: 575/1840
Avkastning: 3.42%
Over/Under 5.5
+494 for Over
6/10
Beräknad vinst 29.64
brzusiu10
brzusiu10
Ranking: 667/1840
Avkastning: 0.43%
Over/Under 4
+189 for Over
10/10
Beräknad vinst 18.90
1 2 3

JohnnyBets speltips för FC Lugano - FC Rapperswil Jona från tippare ODI

Dessa tippare vet hur man hittar bästa värdespel! pikpaw, med en ODI-parameter på 715.03 insatser 8 på oddset +314 för Over på Over/Under 2.5, 1st Half-marknaden. Det kan ge en vinst på 25.12. mich81 (ODI: 339.43) placerar speltips för att få 4.2 vinst genom att sätta 10 på Over (-238) i Over/Under 2.5 insats. Den tredje tipparen i den totala rankingen (ODI: 152.28), krill, valde Over/Under 4-marknaden genom att gå med en 10-insats på oddset +155 för Over, och uppskattade vinsten på 15.5.

pikpaw
pikpaw
Ranking: 3/1840
ODI: 715.03
Over/Under 2.5, 1st Half
+314 for Over
8/10
Vinst -8.00
mich81
mich81
Ranking: 9/1840
ODI: 339.43
Over/Under 2.5
-238 for Over
10/10
Beräknad vinst 4.20
krill
krill
Ranking: 29/1840
ODI: 152.28
Over/Under 4
+155 for Over
10/10
Beräknad vinst 15.50
system
system
Ranking: 44/1840
ODI: 97.5
Asian Handicap (-1.5)
+102 for FC Lugano (-1.5), money back on draw
10/10
Beräknad vinst 10.20
system
system
Ranking: 44/1840
ODI: 97.5
Over/Under 3.5
+103 for Over
10/10
Beräknad vinst 10.30
1 2 3

De bästa AI-speltipsen på FC Lugano - FC Rapperswil Jona

Vilket resultat för FC Lugano - FC Rapperswil Jona förutspår artificiell intelligens? AI kalkylerar att spelet som är mest sannolikt att vinna är en satsning på Over i Over/Under 2.5-marknaden, till oddset -233, med en instats av 10, från tipparen stormcraft. Ett bet på Over (+410) i Over/Under 5-marknaden med en insats av 6 från FutbolMaestro är AI:s andra favorit. Det tredje mest sannolika speltipset enligt algoritmen är Over i Over/Under 5.5-marknaden. TopLel tippar att göra en insats av 6 till oddset +494.

Over/Under 2.5
-233 for Over
10/10
Beräknad vinst 4.30
Over/Under 5
+410 for Over
6/10
Beräknad vinst 24.60
Over/Under 5.5
+494 for Over
6/10
Beräknad vinst 29.64
Home Draw Away
-250 for FC Lugano
10/10
Beräknad vinst 4.00
Over/Under 3
-182 for Over
10/10
Beräknad vinst 5.50
1 2 3

Våra tippare har talat!

JohnnyBet-communityt har gett sina förutsägelser för den kommande matchen mellan FC Lugano och FC Rapperswil Jona. Topptipset, med 83% av rösterna, är en vinst för FC Lugano (odds på -250). Medan en seger för FC Rapperswil Jona (+779) har samlat 17% av rösterna, med 0% som förutspår oavgjort.

1 83%
X 0%
2 17%

FC Lugano vs FC Rapperswil Jona Speltips

Tips 1:
Odds +494 för Over (Over/Under 5.5)
Tips 2:
Odds -250 för FC Lugano (Home Draw Away)
Spela ansvarsfullt