24.10.2026 04:40 • Australia • A-League 2026/2027

Melbourne Victory - Melbourne City FC Förutsägelser och Speltips

Melbourne Victory mot Melbourne City FC äger rum kl. 04:40 den 24.10.2026.

Melbourne Victory
Melbourne Victory
—
Melbourne City FC
Melbourne City FC

Vad ska man betta på?

Kolla in de senaste speltipsen och förutsägelserna för Melbourne Victory vs Melbourne City FC som valts av JohnnyBet Tippare-communityt. En av de mest populära marknaderna att satsa på är "Asian Handicap (-0.5)" och ett förutspått resultat på "Melbourne City FC (+0.5), money back on draw" med odds på -185 från 1 av 1 användare. En annan populär spellinje är "Home Draw Away" med ett "Melbourne Victory"-resultat (odds på +160) från 100%.

De mest populära typerna av spel:

Over/Under 1.5
Over
100%
1 av 1 tippare
Asian Handicap (-0.5)
Melbourne City FC (+0.5), money back on draw
100%
1 av 1 tippare
Home Draw Away
Melbourne Victory
100%
1 av 1 tippare

JohnnyBets speltips för Melbourne Victory - Melbourne City FC av tipparens vinst

Vår mest lönsamma tippare för detta evenemang, bukerror (rankad på 1700 i total vinst) förutspår 2.7 i vinst genom att satsa 10 på Over (-370) i Over/Under 1.5 insats. ALEXE Kim å andra sidan (rankas på 1910), ger ett tips på -185 för Melbourne City FC (+0.5), money back on draw (Asian Handicap (-0.5)) genom att satsa 10 för att få en uppskattad vinst på 5.4. Den tredje mest lönsamma tipparen (1948 den här säsongen), uppskattar levsky att få 6.6 i vinst genom att satsa 10 på -152 för Yes på Both Teams To Score-marknaden.

bukerror
bukerror
Ranking: 1700/1966
Vinst: -173.29
Over/Under 1.5
-370 for Over
10/10
Beräknad vinst 2.70
ALEXE Kim
ALEXE Kim
Ranking: 1910/1966
Vinst: -508.38
Asian Handicap (-0.5)
-185 for Melbourne City FC (+0.5), money back on draw
10/10
Beräknad vinst 5.40
levsky
levsky
Ranking: 1948/1966
Vinst: -701.99
Both Teams To Score
-152 for Yes
10/10
Beräknad vinst 6.60
Grzich76
Grzich76
Ranking: 1989/1966
Vinst: -945.62
Home Draw Away
+160 for Melbourne Victory
10/10
Beräknad vinst 16.00

JohnnyBets speltips för Melbourne Victory - Melbourne City FC av tipparens avkastning

Om du litar på avkastning mer än vinst, ger bukerror (med -1.22% total avkastning) en förutsägelse om att få 2.7 vinst genom att satsa 10 på Over (-370) på Over/Under 1.5-marknaden. Sedan finns det levsky med -2.0% avkastning, som ger ett tips med 10 insats för Yes (-152) i Both Teams To Score. Den beräknade vinsten är 6.6. Grzich76 (-4.08% avkastning) valde +160 för Melbourne Victory på Home Draw Away-marknaden. Att satsa 10 ger 16.0 vinst om korrekt.

bukerror
bukerror
Ranking: 708/1966
Avkastning: -1.22%
Over/Under 1.5
-370 for Over
10/10
Beräknad vinst 2.70
levsky
levsky
Ranking: 766/1966
Avkastning: -2.0%
Both Teams To Score
-152 for Yes
10/10
Beräknad vinst 6.60
Grzich76
Grzich76
Ranking: 926/1966
Avkastning: -4.08%
Home Draw Away
+160 for Melbourne Victory
10/10
Beräknad vinst 16.00
ALEXE Kim
ALEXE Kim
Ranking: 1020/1966
Avkastning: -5.24%
Asian Handicap (-0.5)
-185 for Melbourne City FC (+0.5), money back on draw
10/10
Beräknad vinst 5.40

JohnnyBets speltips för Melbourne Victory - Melbourne City FC från tippare ODI

Dessa tippare vet hur man hittar bästa värdespel! Grzich76, med en ODI-parameter på 46.21 insatser 10 på oddset +160 för Melbourne Victory på Home Draw Away-marknaden. Det kan ge en vinst på 16.0. bukerror (ODI: 14.35) placerar speltips för att få 2.7 vinst genom att sätta 10 på Over (-370) i Over/Under 1.5 insats. Den tredje tipparen i den totala rankingen (ODI: -6.68), levsky, valde Both Teams To Score-marknaden genom att gå med en 10-insats på oddset -152 för Yes, och uppskattade vinsten på 6.6.

Grzich76
Grzich76
Ranking: 105/1966
ODI: 46.21
Home Draw Away
+160 for Melbourne Victory
10/10
Beräknad vinst 16.00
bukerror
bukerror
Ranking: 200/1966
ODI: 14.35
Over/Under 1.5
-370 for Over
10/10
Beräknad vinst 2.70
levsky
levsky
Ranking: 1768/1966
ODI: -6.68
Both Teams To Score
-152 for Yes
10/10
Beräknad vinst 6.60
ALEXE Kim
ALEXE Kim
Ranking: 1890/1966
ODI: -21.32
Asian Handicap (-0.5)
-185 for Melbourne City FC (+0.5), money back on draw
10/10
Beräknad vinst 5.40

De bästa AI-speltipsen på Melbourne Victory - Melbourne City FC

Vilket resultat för Melbourne Victory - Melbourne City FC förutspår artificiell intelligens? AI kalkylerar att spelet som är mest sannolikt att vinna är en satsning på Over i Over/Under 1.5-marknaden, till oddset -370, med en instats av 10, från tipparen bukerror. Ett bet på Melbourne City FC (+0.5), money back on draw (-185) i Asian Handicap (-0.5)-marknaden med en insats av 10 från ALEXE Kim är AI:s andra favorit. Det tredje mest sannolika speltipset enligt algoritmen är Yes i Both Teams To Score-marknaden. levsky tippar att göra en insats av 10 till oddset -152.

Over/Under 1.5
-370 for Over
10/10
Beräknad vinst 2.70
Asian Handicap (-0.5)
-185 for Melbourne City FC (+0.5), money back on draw
10/10
Beräknad vinst 5.40
Both Teams To Score
-152 for Yes
10/10
Beräknad vinst 6.60
Home Draw Away
+160 for Melbourne Victory
10/10
Beräknad vinst 16.00

Våra tippare har talat!

JohnnyBet-communityt har gett sina förutsägelser för den kommande matchen mellan Melbourne Victory och Melbourne City FC. Topptipset, med 100% av rösterna, är en vinst för Melbourne Victory (odds på +160). Medan en seger för Melbourne City FC (+167) har samlat 0% av rösterna, med 0% som förutspår oavgjort (+257).

1 100%
X 0%
2 0%

Melbourne Victory vs Melbourne City FC Speltips

Tips 1:
Odds -370 för Over (Over/Under 1.5)
Tips 2:
Odds -185 för Melbourne City FC (+0.5), money back on draw (Asian Handicap (-0.5))
Tips 3:
Odds -152 för Yes (Both Teams To Score)
Spela ansvarsfullt