24.10.2026 19:00 • United States • NHL Stanley Cup 2026/2027

Ottawa Senators - New York Rangers Förutsägelser och Speltips

Ottawa Senators mot New York Rangers äger rum kl. 19:00 den 24.10.2026.

Ottawa Senators
Ottawa Senators
—
New York Rangers
New York Rangers

Vad ska man betta på?

Kolla in de senaste speltipsen och förutsägelserna för Ottawa Senators vs New York Rangers som valts av JohnnyBet Tippare-communityt. En av de mest populära marknaderna att satsa på är "Draw No Bet" och ett förutspått resultat på "New York Rangers" med odds på +106 från 1 av 1 användare.

De mest populära typerna av spel:

Home Draw Away
Draw
57%
4 av 7 tippare
Draw No Bet
New York Rangers
100%
1 av 1 tippare
Over/Under 5.5
Over
100%
1 av 1 tippare

JohnnyBets speltips för Ottawa Senators - New York Rangers av tipparens vinst

Vår mest lönsamma tippare för detta evenemang, Jose piñero (rankad på 1642 i total vinst) förutspår 16.7 i vinst genom att satsa 10 på New York Rangers (+167) i Home Draw Away insats. gergi1505 å andra sidan (rankas på 1987), ger ett tips på +167 för New York Rangers (Home Draw Away) genom att satsa 10 för att få en uppskattad vinst på 16.7. Den tredje mest lönsamma tipparen (2013 den här säsongen), uppskattar ALEXANDRIA att få 23.6 i vinst genom att satsa 8 på +295 för Draw på Home Draw Away-marknaden.

Jose piñero
Jose piñero
Ranking: 1642/1975
Vinst: -134.98
Home Draw Away
+167 for New York Rangers
10/10
Beräknad vinst 16.70
gergi1505
gergi1505
Ranking: 1987/1975
Vinst: -865.74
Home Draw Away
+167 for New York Rangers
10/10
Beräknad vinst 16.70
ALEXANDRIA
ALEXANDRIA
Ranking: 2013/1975
Vinst: -1175.32
Home Draw Away
+295 for Draw
8/10
Beräknad vinst 23.60
nor4etod
nor4etod
Ranking: 2016/1975
Vinst: -1186.04
Home Draw Away
+124 for Ottawa Senators
10/10
Beräknad vinst 12.40
nor4etod
nor4etod
Ranking: 2016/1975
Vinst: -1186.04
Over/Under 5.5
-132 for Over
10/10
Beräknad vinst 7.60
1 2

JohnnyBets speltips för Ottawa Senators - New York Rangers av tipparens avkastning

Om du litar på avkastning mer än vinst, ger Jose piñero (med -4.01% total avkastning) en förutsägelse om att få 16.7 vinst genom att satsa 10 på New York Rangers (+167) på Home Draw Away-marknaden. Sedan finns det faro2013 med -4.11% avkastning, som ger ett tips med 8 insats för Draw (+295) i Home Draw Away. Den beräknade vinsten är 23.6. gergi1505 (-4.93% avkastning) valde +167 för New York Rangers på Home Draw Away-marknaden. Att satsa 10 ger 16.7 vinst om korrekt.

Jose piñero
Jose piñero
Ranking: 927/1975
Avkastning: -4.01%
Home Draw Away
+167 for New York Rangers
10/10
Beräknad vinst 16.70
faro2013
faro2013
Ranking: 938/1975
Avkastning: -4.11%
Home Draw Away
+295 for Draw
8/10
Beräknad vinst 23.60
gergi1505
gergi1505
Ranking: 1002/1975
Avkastning: -4.93%
Home Draw Away
+167 for New York Rangers
10/10
Beräknad vinst 16.70
nor4etod
nor4etod
Ranking: 1112/1975
Avkastning: -6.46%
Home Draw Away
+124 for Ottawa Senators
10/10
Beräknad vinst 12.40
nor4etod
nor4etod
Ranking: 1112/1975
Avkastning: -6.46%
Over/Under 5.5
-132 for Over
10/10
Beräknad vinst 7.60
1 2

JohnnyBets speltips för Ottawa Senators - New York Rangers från tippare ODI

Dessa tippare vet hur man hittar bästa värdespel! Jose piñero, med en ODI-parameter på -28.39 insatser 10 på oddset +167 för New York Rangers på Home Draw Away-marknaden. Det kan ge en vinst på 16.7. nor4etod (ODI: -63.83) placerar speltips för att få 12.4 vinst genom att sätta 10 på Ottawa Senators (+124) i Home Draw Away insats. Den tredje tipparen i den totala rankingen (ODI: -221.59), ALEXANDRIA, valde Home Draw Away-marknaden genom att gå med en 8-insats på oddset +295 för Draw, och uppskattade vinsten på 23.6.

Jose piñero
Jose piñero
Ranking: 1925/1975
ODI: -28.39
Home Draw Away
+167 for New York Rangers
10/10
Beräknad vinst 16.70
nor4etod
nor4etod
Ranking: 1982/1975
ODI: -63.83
Home Draw Away
+124 for Ottawa Senators
10/10
Beräknad vinst 12.40
nor4etod
nor4etod
Ranking: 1982/1975
ODI: -63.83
Over/Under 5.5
-132 for Over
10/10
Beräknad vinst 7.60
ALEXANDRIA
ALEXANDRIA
Ranking: 2027/1975
ODI: -221.59
Home Draw Away
+295 for Draw
8/10
Beräknad vinst 23.60
Labben
Labben
Ranking: 2035/1975
ODI: -259.63
Home Draw Away
+295 for Draw
4/10
Beräknad vinst 11.80
1 2

De bästa AI-speltipsen på Ottawa Senators - New York Rangers

Vilket resultat för Ottawa Senators - New York Rangers förutspår artificiell intelligens? AI kalkylerar att spelet som är mest sannolikt att vinna är en satsning på New York Rangers i Home Draw Away-marknaden, till oddset +167, med en instats av 10, från tipparen Jose piñero. Ett bet på New York Rangers (+167) i Home Draw Away-marknaden med en insats av 10 från gergi1505 är AI:s andra favorit. Det tredje mest sannolika speltipset enligt algoritmen är Draw i Home Draw Away-marknaden. ALEXANDRIA tippar att göra en insats av 8 till oddset +295.

Home Draw Away
+167 for New York Rangers
10/10
Beräknad vinst 16.70
Home Draw Away
+167 for New York Rangers
10/10
Beräknad vinst 16.70
Home Draw Away
+295 for Draw
8/10
Beräknad vinst 23.60
Home Draw Away
+124 for Ottawa Senators
10/10
Beräknad vinst 12.40
Over/Under 5.5
-132 for Over
10/10
Beräknad vinst 7.60
1 2

Våra tippare har talat!

JohnnyBet-communityt har gett sina förutsägelser för den kommande matchen mellan Ottawa Senators och New York Rangers. Topptipsen, med 57% av rösterna, är oavgjort (odds på +295). En seger för Ottawa Senators (+124) har inkasserat 14%. 29% förutspår en vinst för New York Rangers (+167).

1 14%
X 57%
2 29%

Ottawa Senators vs New York Rangers Speltips

Tips 1:
Odds +167 för New York Rangers (Home Draw Away)
Tips 2:
Odds -132 för Over (Over/Under 5.5)
Spela ansvarsfullt