22.09.2026 21:40 United States MLB 2026

Seattle Mariners - Houston Astros Förutsägelser och Speltips

Seattle Mariners mot Houston Astros äger rum kl. 21:40 den 22.09.2026.

Seattle Mariners
Seattle Mariners
Houston Astros
Houston Astros

Vad ska man betta på?

Kolla in de senaste speltipsen och förutsägelserna för Seattle Mariners vs Houston Astros som valts av JohnnyBet Tippare-communityt. En av de mest populära marknaderna att satsa på är "Home Away" och ett förutspått resultat på "Seattle Mariners" med odds på -145 från 2 av 3 användare.

De mest populära typerna av spel:

Home Away
Seattle Mariners
67%
2 av 3 tippare
Over/Under 7.5
Over
100%
1 av 1 tippare

JohnnyBets speltips för Seattle Mariners - Houston Astros av tipparens vinst

Vår mest lönsamma tippare för detta evenemang, Tipsters orochisama (rankad på 1629 i total vinst) förutspår 7.6 i vinst genom att satsa 10 på Seattle Mariners (-132) i Home Away insats. faro2013 å andra sidan (rankas på 1723), ger ett tips på +116 för Houston Astros (Home Away) genom att satsa 10 för att få en uppskattad vinst på 11.6. Den tredje mest lönsamma tipparen (1727 den här säsongen), uppskattar Wilhelmine att få 6.9 i vinst genom att satsa 10 på -145 för Seattle Mariners på Home Away-marknaden.

Tipsters orochisama
Tipsters orochisama
Ranking: 1629/1645
Vinst: -584.9
Home Away
-132 for Seattle Mariners
10/10
Beräknad vinst 7.60
faro2013
faro2013
Ranking: 1723/1645
Vinst: -3088.36
Home Away
+116 for Houston Astros
10/10
Beräknad vinst 11.60
faro2013
faro2013
Ranking: 1723/1645
Vinst: -3088.36
Over/Under 7.5
+112 for Over
10/10
Beräknad vinst 11.20
Wilhelmine
Wilhelmine
Ranking: 1727/1645
Vinst: -6608.89
Home Away
-145 for Seattle Mariners
10/10
Beräknad vinst 6.90

JohnnyBets speltips för Seattle Mariners - Houston Astros av tipparens avkastning

Om du litar på avkastning mer än vinst, ger Tipsters orochisama (med -3.2% total avkastning) en förutsägelse om att få 7.6 vinst genom att satsa 10 på Seattle Mariners (-132) på Home Away-marknaden. Sedan finns det faro2013 med -4.32% avkastning, som ger ett tips med 10 insats för Houston Astros (+116) i Home Away. Den beräknade vinsten är 11.6. Wilhelmine (-7.09% avkastning) valde -145 för Seattle Mariners på Home Away-marknaden. Att satsa 10 ger 6.9 vinst om korrekt.

Tipsters orochisama
Tipsters orochisama
Ranking: 709/1645
Avkastning: -3.2%
Home Away
-132 for Seattle Mariners
10/10
Beräknad vinst 7.60
faro2013
faro2013
Ranking: 781/1645
Avkastning: -4.32%
Home Away
+116 for Houston Astros
10/10
Beräknad vinst 11.60
faro2013
faro2013
Ranking: 781/1645
Avkastning: -4.32%
Over/Under 7.5
+112 for Over
10/10
Beräknad vinst 11.20
Wilhelmine
Wilhelmine
Ranking: 937/1645
Avkastning: -7.09%
Home Away
-145 for Seattle Mariners
10/10
Beräknad vinst 6.90

JohnnyBets speltips för Seattle Mariners - Houston Astros från tippare ODI

Dessa tippare vet hur man hittar bästa värdespel! Tipsters orochisama, med en ODI-parameter på 11.13 insatser 10 på oddset -132 för Seattle Mariners på Home Away-marknaden. Det kan ge en vinst på 7.6. faro2013 (ODI: -1829.37) placerar speltips för att få 11.6 vinst genom att sätta 10 på Houston Astros (+116) i Home Away insats. Den tredje tipparen i den totala rankingen (ODI: -8449.89), Wilhelmine, valde Home Away-marknaden genom att gå med en 10-insats på oddset -145 för Seattle Mariners, och uppskattade vinsten på 6.9.

Tipsters orochisama
Tipsters orochisama
Ranking: 177/1645
ODI: 11.13
Home Away
-132 for Seattle Mariners
10/10
Beräknad vinst 7.60
faro2013
faro2013
Ranking: 1719/1645
ODI: -1829.37
Home Away
+116 for Houston Astros
10/10
Beräknad vinst 11.60
faro2013
faro2013
Ranking: 1719/1645
ODI: -1829.37
Over/Under 7.5
+112 for Over
10/10
Beräknad vinst 11.20
Wilhelmine
Wilhelmine
Ranking: 1725/1645
ODI: -8449.89
Home Away
-145 for Seattle Mariners
10/10
Beräknad vinst 6.90

De bästa AI-speltipsen på Seattle Mariners - Houston Astros

Vilket resultat för Seattle Mariners - Houston Astros förutspår artificiell intelligens? AI kalkylerar att spelet som är mest sannolikt att vinna är en satsning på Houston Astros i Home Away-marknaden, till oddset +116, med en instats av 10, från tipparen faro2013. Ett bet på Seattle Mariners (-132) i Home Away-marknaden med en insats av 10 från Tipsters orochisama är AI:s andra favorit. Det tredje mest sannolika speltipset enligt algoritmen är Seattle Mariners i Home Away-marknaden. Wilhelmine tippar att göra en insats av 10 till oddset -145.

Home Away
+116 for Houston Astros
10/10
Beräknad vinst 11.60
Home Away
-132 for Seattle Mariners
10/10
Beräknad vinst 7.60
Over/Under 7.5
+112 for Over
10/10
Beräknad vinst 11.20
Home Away
-145 for Seattle Mariners
10/10
Beräknad vinst 6.90

Våra tippare har talat!

JohnnyBet-communityt har gett sina förutsägelser för den kommande matchen mellan Seattle Mariners och Houston Astros. Den bästa förutsägelsen, med 67% av rösterna, är en vinst för Seattle Mariners (odds på -145). Medan en seger för Houston Astros (+116) har samlat 33% av rösterna.

1 67%
2 33%

Seattle Mariners vs Houston Astros Speltips

Tips 1:
Odds -132 för Seattle Mariners (Home Away)
Tips 2:
Odds +112 för Over (Over/Under 7.5)
Spela ansvarsfullt