30.08.2026 11:00 Norway 1. Division 2026

Sogndal IL - Strømsgodset IF Förutsägelser och Speltips

Sogndal IL mot Strømsgodset IF äger rum kl. 11:00 den 30.08.2026.

Sogndal IL
Sogndal IL
Stromsgodset IF
Strømsgodset IF

Vad ska man betta på?

Kolla in de senaste speltipsen och förutsägelserna för Sogndal IL vs Strømsgodset IF som valts av JohnnyBet Tippare-communityt. En av de mest populära marknaderna att satsa på är "Matchbet And Totals" och ett förutspått resultat på "Strømsgodset IF, Over 2.5" med odds på -156 från 1 av 1 användare. En annan populär spellinje är "Home Draw Away" med ett "Strømsgodset IF"-resultat (odds på -192) från 100%.

De mest populära typerna av spel:

Matchbet And Totals
Strømsgodset IF, Over 2.5
100%
1 av 1 tippare
Home Draw Away
Strømsgodset IF
100%
1 av 1 tippare
Over/Under 1.5, 1st Half
Over
100%
1 av 1 tippare

JohnnyBets speltips för Sogndal IL - Strømsgodset IF av tipparens vinst

Vår mest lönsamma tippare för detta evenemang, AandN (rankad på 82 i total vinst) förutspår 5.2 i vinst genom att satsa 10 på Strømsgodset IF (-192) i Home Draw Away insats. 3610 å andra sidan (rankas på 95), ger ett tips på -625 för Over (Over/Under 0.5, 1st Half) genom att satsa 10 för att få en uppskattad vinst på 1.6. Den tredje mest lönsamma tipparen (1168 den här säsongen), uppskattar trends att få 6.4 i vinst genom att satsa 10 på -156 för Strømsgodset IF, Over 2.5 på Matchbet And Totals-marknaden.

AandN
AandN
Ranking: 82/1334
Vinst: 86.41
Home Draw Away
-192 for Strømsgodset IF
10/10
Beräknad vinst 5.20
3610
3610
Ranking: 95/1334
Vinst: 77.19
Over/Under 0.5, 1st Half
-625 for Over
10/10
Beräknad vinst 1.60
trends
trends
Ranking: 1168/1334
Vinst: -89.82
Matchbet And Totals
-156 for Strømsgodset IF, Over 2.5
10/10
Beräknad vinst 6.40
Klave33
Klave33
Ranking: 1256/1334
Vinst: -135.34
Over/Under 1.5, 1st Half
-132 for Over
10/10
Beräknad vinst 7.60
birkem
birkem
Ranking: 1369/1334
Vinst: -262.78
Over/Under 2.5, 1st Half
+247 for Over
8/10
Beräknad vinst 19.76
1 2

JohnnyBets speltips för Sogndal IL - Strømsgodset IF av tipparens avkastning

Om du litar på avkastning mer än vinst, ger 3610 (med 1.13% total avkastning) en förutsägelse om att få 1.6 vinst genom att satsa 10 på Over (-625) på Over/Under 0.5, 1st Half-marknaden. Sedan finns det AandN med 0.64% avkastning, som ger ett tips med 10 insats för Strømsgodset IF (-192) i Home Draw Away. Den beräknade vinsten är 5.2. Klave33 (-0.97% avkastning) valde -132 för Over på Over/Under 1.5, 1st Half-marknaden. Att satsa 10 ger 7.6 vinst om korrekt.

3610
3610
Ranking: 433/1334
Avkastning: 1.13%
Over/Under 0.5, 1st Half
-625 for Over
10/10
Beräknad vinst 1.60
AandN
AandN
Ranking: 453/1334
Avkastning: 0.64%
Home Draw Away
-192 for Strømsgodset IF
10/10
Beräknad vinst 5.20
Klave33
Klave33
Ranking: 513/1334
Avkastning: -0.97%
Over/Under 1.5, 1st Half
-132 for Over
10/10
Beräknad vinst 7.60
birkem
birkem
Ranking: 531/1334
Avkastning: -1.3%
Over/Under 2.5, 1st Half
+247 for Over
8/10
Beräknad vinst 19.76
trends
trends
Ranking: 564/1334
Avkastning: -1.89%
Matchbet And Totals
-156 for Strømsgodset IF, Over 2.5
10/10
Beräknad vinst 6.40
1 2

JohnnyBets speltips för Sogndal IL - Strømsgodset IF från tippare ODI

Dessa tippare vet hur man hittar bästa värdespel! birkem, med en ODI-parameter på 1650.72 insatser 8 på oddset +247 för Over på Over/Under 2.5, 1st Half-marknaden. Det kan ge en vinst på 19.76. Klave33 (ODI: 117.65) placerar speltips för att få 7.6 vinst genom att sätta 10 på Over (-132) i Over/Under 1.5, 1st Half insats. Den tredje tipparen i den totala rankingen (ODI: 7.54), trends, valde Matchbet And Totals-marknaden genom att gå med en 10-insats på oddset -156 för Strømsgodset IF, Over 2.5, och uppskattade vinsten på 6.4.

birkem
birkem
Ranking: 2/1334
ODI: 1650.72
Over/Under 2.5, 1st Half
+247 for Over
8/10
Beräknad vinst 19.76
Klave33
Klave33
Ranking: 43/1334
ODI: 117.65
Over/Under 1.5, 1st Half
-132 for Over
10/10
Beräknad vinst 7.60
trends
trends
Ranking: 186/1334
ODI: 7.54
Matchbet And Totals
-156 for Strømsgodset IF, Over 2.5
10/10
Beräknad vinst 6.40
3610
3610
Ranking: 698/1334
ODI: 0.03
Over/Under 0.5, 1st Half
-625 for Over
10/10
Beräknad vinst 1.60
AandN
AandN
Ranking: 1368/1334
ODI: -13.67
Home Draw Away
-192 for Strømsgodset IF
10/10
Beräknad vinst 5.20
1 2

De bästa AI-speltipsen på Sogndal IL - Strømsgodset IF

Vilket resultat för Sogndal IL - Strømsgodset IF förutspår artificiell intelligens? AI kalkylerar att spelet som är mest sannolikt att vinna är en satsning på Strømsgodset IF i Home Draw Away-marknaden, till oddset -192, med en instats av 10, från tipparen AandN. Ett bet på Over (-625) i Over/Under 0.5, 1st Half-marknaden med en insats av 10 från 3610 är AI:s andra favorit. Det tredje mest sannolika speltipset enligt algoritmen är Strømsgodset IF, Over 2.5 i Matchbet And Totals-marknaden. trends tippar att göra en insats av 10 till oddset -156.

Home Draw Away
-192 for Strømsgodset IF
10/10
Beräknad vinst 5.20
Over/Under 0.5, 1st Half
-625 for Over
10/10
Beräknad vinst 1.60
Matchbet And Totals
-156 for Strømsgodset IF, Over 2.5
10/10
Beräknad vinst 6.40
Over/Under 1.5, 1st Half
-132 for Over
10/10
Beräknad vinst 7.60
Over/Under 2.5, 1st Half
+247 for Over
8/10
Beräknad vinst 19.76
1 2

Våra tippare har talat!

JohnnyBet-communityt har gett sina förutsägelser för den kommande matchen mellan Sogndal IL och Strømsgodset IF. Den bästa förutsägelsen, med 100% av rösterna, är en vinst för Strømsgodset IF (odds på -192). En seger för Sogndal IL (+380) har samlat 0% av rösterna, där 0% förutspår oavgjort (+399).

1 0%
X 0%
2 100%

Sogndal IL vs Strømsgodset IF Speltips

Tips 1:
Odds -192 för Strømsgodset IF (Home Draw Away)
Tips 2:
Odds -625 för Over (Over/Under 0.5, 1st Half)
Spela ansvarsfullt