20.10.2026 19:00 • United States • NHL Stanley Cup 2026/2027

New York Islanders - Anaheim Ducks Förutsägelser och Speltips

New York Islanders mot Anaheim Ducks äger rum kl. 19:00 den 20.10.2026.

New York Islanders
New York Islanders
—
Anaheim Ducks
Anaheim Ducks

Vad ska man betta på?

Kolla in de senaste speltipsen och förutsägelserna för New York Islanders vs Anaheim Ducks som valts av JohnnyBet Tippare-communityt. En av de mest populära marknaderna att satsa på är "Draw No Bet" och ett förutspått resultat på "New York Islanders" med odds på -159 från 2 av 2 användare.

De mest populära typerna av spel:

Home Draw Away
Draw
67%
2 av 3 tippare
Draw No Bet
New York Islanders
100%
2 av 2 tippare
Over/Under 6.5
Under
100%
2 av 2 tippare

JohnnyBets speltips för New York Islanders - Anaheim Ducks av tipparens vinst

Vår mest lönsamma tippare för detta evenemang, Samou22 (rankad på 1911 i total vinst) förutspår 10.1 i vinst genom att satsa 10 på New York Islanders (+101) i Home Draw Away insats. nor4etod å andra sidan (rankas på 1943), ger ett tips på -159 för New York Islanders (Draw No Bet) genom att satsa 10 för att få en uppskattad vinst på 6.3. Den tredje mest lönsamma tipparen (1954 den här säsongen), uppskattar Olaaleksandra att få 23.6 i vinst genom att satsa 8 på +295 för Draw på Home Draw Away-marknaden.

Samou22
Samou22
Ranking: 1911/1917
Vinst: -797.25
Home Draw Away
+101 for New York Islanders
10/10
Beräknad vinst 10.10
nor4etod
nor4etod
Ranking: 1943/1917
Vinst: -1059.02
Draw No Bet
-159 for New York Islanders
10/10
Beräknad vinst 6.30
nor4etod
nor4etod
Ranking: 1943/1917
Vinst: -1059.02
Over/Under 6.5
-149 for Under
10/10
Beräknad vinst 6.70
Olaaleksandra
Olaaleksandra
Ranking: 1954/1917
Vinst: -1228.34
Home Draw Away
+295 for Draw
8/10
Beräknad vinst 23.60
Zhubiitis
Zhubiitis
Ranking: 1984/1917
Vinst: -1947.04
Over/Under 6.5
-149 for Under
10/10
Beräknad vinst 6.70
1 2

JohnnyBets speltips för New York Islanders - Anaheim Ducks av tipparens avkastning

Om du litar på avkastning mer än vinst, ger Zhubiitis (med -3.23% total avkastning) en förutsägelse om att få 6.7 vinst genom att satsa 10 på Under (-149) på Over/Under 6.5-marknaden. Sedan finns det faro2013 med -3.86% avkastning, som ger ett tips med 8 insats för Draw (+295) i Home Draw Away. Den beräknade vinsten är 23.6. Samou22 (-4.63% avkastning) valde +101 för New York Islanders på Home Draw Away-marknaden. Att satsa 10 ger 10.1 vinst om korrekt.

Zhubiitis
Zhubiitis
Ranking: 858/1917
Avkastning: -3.23%
Over/Under 6.5
-149 for Under
10/10
Beräknad vinst 6.70
faro2013
faro2013
Ranking: 906/1917
Avkastning: -3.86%
Home Draw Away
+295 for Draw
8/10
Beräknad vinst 23.60
Samou22
Samou22
Ranking: 960/1917
Avkastning: -4.63%
Home Draw Away
+101 for New York Islanders
10/10
Beräknad vinst 10.10
nor4etod
nor4etod
Ranking: 1060/1917
Avkastning: -6.24%
Draw No Bet
-159 for New York Islanders
10/10
Beräknad vinst 6.30
nor4etod
nor4etod
Ranking: 1060/1917
Avkastning: -6.24%
Over/Under 6.5
-149 for Under
10/10
Beräknad vinst 6.70
1 2

JohnnyBets speltips för New York Islanders - Anaheim Ducks från tippare ODI

Dessa tippare vet hur man hittar bästa värdespel! Zhubiitis, med en ODI-parameter på -14.97 insatser 10 på oddset -149 för Under på Over/Under 6.5-marknaden. Det kan ge en vinst på 6.7. nor4etod (ODI: -61.98) placerar speltips för att få 6.3 vinst genom att sätta 10 på New York Islanders (-159) i Draw No Bet insats. Den tredje tipparen i den totala rankingen (ODI: -79.38), Samou22, valde Home Draw Away-marknaden genom att gå med en 10-insats på oddset +101 för New York Islanders, och uppskattade vinsten på 10.1.

Zhubiitis
Zhubiitis
Ranking: 1803/1917
ODI: -14.97
Over/Under 6.5
-149 for Under
10/10
Beräknad vinst 6.70
nor4etod
nor4etod
Ranking: 1915/1917
ODI: -61.98
Draw No Bet
-159 for New York Islanders
10/10
Beräknad vinst 6.30
nor4etod
nor4etod
Ranking: 1915/1917
ODI: -61.98
Over/Under 6.5
-149 for Under
10/10
Beräknad vinst 6.70
Samou22
Samou22
Ranking: 1924/1917
ODI: -79.38
Home Draw Away
+101 for New York Islanders
10/10
Beräknad vinst 10.10
Olaaleksandra
Olaaleksandra
Ranking: 1943/1917
ODI: -126.14
Home Draw Away
+295 for Draw
8/10
Beräknad vinst 23.60
1 2

De bästa AI-speltipsen på New York Islanders - Anaheim Ducks

Vilket resultat för New York Islanders - Anaheim Ducks förutspår artificiell intelligens? AI kalkylerar att spelet som är mest sannolikt att vinna är en satsning på New York Islanders i Home Draw Away-marknaden, till oddset +101, med en instats av 10, från tipparen Samou22. Ett bet på New York Islanders (-159) i Draw No Bet-marknaden med en insats av 10 från nor4etod är AI:s andra favorit. Det tredje mest sannolika speltipset enligt algoritmen är Draw i Home Draw Away-marknaden. Olaaleksandra tippar att göra en insats av 8 till oddset +295.

Home Draw Away
+101 for New York Islanders
10/10
Beräknad vinst 10.10
Draw No Bet
-159 for New York Islanders
10/10
Beräknad vinst 6.30
Over/Under 6.5
-149 for Under
10/10
Beräknad vinst 6.70
Home Draw Away
+295 for Draw
8/10
Beräknad vinst 23.60
Over/Under 6.5
-149 for Under
10/10
Beräknad vinst 6.70
1 2

Våra tippare har talat!

JohnnyBet-communityt har gett sina förutsägelser för den kommande matchen mellan New York Islanders och Anaheim Ducks. Topptipsen, med 67% av rösterna, är oavgjort (odds på +295). En seger för New York Islanders (+101) har inkasserat 33%. 0% förutspår en vinst för Anaheim Ducks (+204).

1 33%
X 67%
2 0%

New York Islanders vs Anaheim Ducks Speltips

Tips 1:
Odds +101 för New York Islanders (Home Draw Away)
Tips 2:
Odds -149 för Under (Over/Under 6.5)
Spela ansvarsfullt