06.07.2026 09:30 World Friendly Club Matches 2026 (Possible Format Change)

Rosenborg BK - Molde FK Förutsägelser och Speltips

Rosenborg BK mot Molde FK äger rum kl. 09:30 den 06.07.2026.

Rosenborg BK
Rosenborg BK
Molde FK
Molde FK

Vad ska man betta på?

Kolla in de senaste speltipsen och förutsägelserna för Rosenborg BK vs Molde FK som valts av JohnnyBet Tippare-communityt. En av de mest populära marknaderna att satsa på är "Home Draw Away" och ett förutspått resultat på "Molde FK" med odds på +114 från 2 av 3 användare.

De mest populära typerna av spel:

Home Draw Away
Molde FK
67%
2 av 3 tippare
Over/Under 2.5
Over
100%
1 av 1 tippare

JohnnyBets speltips för Rosenborg BK - Molde FK av tipparens vinst

Vår mest lönsamma tippare för detta evenemang, Vinciamo (rankad på 13 i total vinst) förutspår 11.4 i vinst genom att satsa 10 på Molde FK (+114) i Home Draw Away insats. golden bet promo code å andra sidan (rankas på 292), ger ett tips på +114 för Molde FK (Home Draw Away) genom att satsa 6 för att få en uppskattad vinst på 6.84. Den tredje mest lönsamma tipparen (2003 den här säsongen), uppskattar bitstarz promo code att få 11.4 i vinst genom att satsa 4 på +285 för Draw på Home Draw Away-marknaden.

Vinciamo
Vinciamo
Ranking: 13/1858
Vinst: 201.87
Home Draw Away
+114 for Molde FK
10/10
Beräknad vinst 11.40
golden bet promo code
Ranking: 292/1858
Vinst: 17.43
Home Draw Away
+114 for Molde FK
6/10
Beräknad vinst 6.84
bitstarz promo code
Ranking: 2003/1858
Vinst: -290.11
Home Draw Away
+285 for Draw
4/10
Beräknad vinst 11.40
Wilhelmine
Wilhelmine
Ranking: 2120/1858
Vinst: -1582.08
Over/Under 2.5
-175 for Over
10/10
Beräknad vinst 5.70

JohnnyBets speltips för Rosenborg BK - Molde FK av tipparens avkastning

Om du litar på avkastning mer än vinst, ger Vinciamo (med 4.81% total avkastning) en förutsägelse om att få 11.4 vinst genom att satsa 10 på Molde FK (+114) på Home Draw Away-marknaden. Sedan finns det golden bet promo code med 1.46% avkastning, som ger ett tips med 6 insats för Molde FK (+114) i Home Draw Away. Den beräknade vinsten är 6.84. Wilhelmine (-6.55% avkastning) valde -175 för Over på Over/Under 2.5-marknaden. Att satsa 10 ger 5.7 vinst om korrekt.

Vinciamo
Vinciamo
Ranking: 535/1858
Avkastning: 4.81%
Home Draw Away
+114 for Molde FK
10/10
Beräknad vinst 11.40
golden bet promo code
Ranking: 636/1858
Avkastning: 1.46%
Home Draw Away
+114 for Molde FK
6/10
Beräknad vinst 6.84
Wilhelmine
Wilhelmine
Ranking: 990/1858
Avkastning: -6.55%
Over/Under 2.5
-175 for Over
10/10
Beräknad vinst 5.70
bitstarz promo code
Ranking: 1529/1858
Avkastning: -25.47%
Home Draw Away
+285 for Draw
4/10
Beräknad vinst 11.40

JohnnyBets speltips för Rosenborg BK - Molde FK från tippare ODI

Dessa tippare vet hur man hittar bästa värdespel! Vinciamo, med en ODI-parameter på -11.59 insatser 10 på oddset +114 för Molde FK på Home Draw Away-marknaden. Det kan ge en vinst på 11.4. bitstarz promo code (ODI: -79.86) placerar speltips för att få 11.4 vinst genom att sätta 4 på Draw (+285) i Home Draw Away insats. Den tredje tipparen i den totala rankingen (ODI: -120.33), golden bet promo code, valde Home Draw Away-marknaden genom att gå med en 6-insats på oddset +114 för Molde FK, och uppskattade vinsten på 6.84.

Vinciamo
Vinciamo
Ranking: 1893/1858
ODI: -11.59
Home Draw Away
+114 for Molde FK
10/10
Beräknad vinst 11.40
bitstarz promo code
Ranking: 2060/1858
ODI: -79.86
Home Draw Away
+285 for Draw
4/10
Beräknad vinst 11.40
golden bet promo code
Ranking: 2103/1858
ODI: -120.33
Home Draw Away
+114 for Molde FK
6/10
Beräknad vinst 6.84
Wilhelmine
Wilhelmine
Ranking: 2112/1858
ODI: -208.12
Over/Under 2.5
-175 for Over
10/10
Beräknad vinst 5.70

De bästa AI-speltipsen på Rosenborg BK - Molde FK

Vilket resultat för Rosenborg BK - Molde FK förutspår artificiell intelligens? AI kalkylerar att spelet som är mest sannolikt att vinna är en satsning på Molde FK i Home Draw Away-marknaden, till oddset +114, med en instats av 10, från tipparen Vinciamo. Ett bet på Molde FK (+114) i Home Draw Away-marknaden med en insats av 6 från golden bet promo code är AI:s andra favorit. Det tredje mest sannolika speltipset enligt algoritmen är Draw i Home Draw Away-marknaden. bitstarz promo code tippar att göra en insats av 4 till oddset +285.

Home Draw Away
+114 for Molde FK
10/10
Beräknad vinst 11.40
Home Draw Away
+114 for Molde FK
6/10
Beräknad vinst 6.84
Home Draw Away
+285 for Draw
4/10
Beräknad vinst 11.40
Over/Under 2.5
-175 for Over
10/10
Beräknad vinst 5.70

Våra tippare har talat!

JohnnyBet-communityt har gett sina förutsägelser för den kommande matchen mellan Rosenborg BK och Molde FK. Den bästa förutsägelsen, med 67% av rösterna, är en vinst för Molde FK (odds på +114). En seger för Rosenborg BK (+188) har samlat 0% av rösterna, där 33% förutspår oavgjort (+285).

1 0%
X 33%
2 67%

Rosenborg BK vs Molde FK Speltips

Tips 1:
Odds +114 för Molde FK (Home Draw Away)
Tips 2:
Odds -175 för Over (Over/Under 2.5)
Spela ansvarsfullt